Ki nyert és ki vesztett Brüsszelben?

2020. július 24. 07:01

Európában az I. világháború előtti hatalmi játszmák ismétlődnek.

2020. július 24. 07:01
Kiszelly Zoltán
Mozgástér blog

„Brüsszelben minden tagország nyert. Na jó, vannak, amelyek többet, és vannak, amelyek kevesebbet. A legtöbbet a nagyok nyerték.

Németországnak megmarad a házi piacának számító EU, így az USA-val és Kínával továbbra is egy súlycsoportban játszhat. A franciák megkapták az »uniós pénzügyminiszter« előszobájának számító transzferuniót. Az olaszok újabb ingyen pénzt kapnak, míg a fukar ötök nagyobb visszatérítésre számíthatnak. Az eurozónán kívüli országok kevesebb pénzt égetnek délen, és ami nekünk, magyaroknak a legfontosabb, időt nyerünk, ami alatt országunk tovább erősödik.

Európában az I. világháború előtti hatalmi játszmák ismétlődnek. A tét most is óriási. Németország egyben akarja tartani az uniót, ehhez az angolok távozása után megmaradt két nagy tagországot magához kell kötni. A franciák 2022-ben, az olaszok legkésőbb 2023-ban döntenek. Nemcsak kormányuk összetételéről, hanem áttételesen az euró és az EU jövőjéről is.

A Brexit ugyanis megnyitott egy alternatívát, amelyről még nem tudható, hogy hová vezet, de mégis az »ever closer union« alternatívája. A franciák kétszer már »jól jártak« az angolszászokkal, míg amikor III. Napóleon császár az egyesítési háborúk idején kiegyezett a németekkel, a végén a trónja mellett még Elzászt és Lotaringiát is elveszítette. Az olaszok mindig a németekkel kezdik a háborút, majd a győztesek oldalán fejezik azt be. Ne becsüljük le a történelem erejét!”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tintapaca
2020. július 24. 10:45
Ja, azt elfelejtettem, hogy az adósság közös garancia vállalása - adóstársak leszünk -, eszköz a további kiválások megakadályozására. AZ az érzésem, ahogyan a Deák-Andrássy -féle 1867-es kiegyezés rövid távon sikeres, hosszú távon katasztrofális volt, most ugyanabba hibába esett a magyar politikai elit. Ha az EP elmeszeli a 750 milliárdos hitelfelvételt, akkor csak szívességet tesz nekünk. A hétéves költségvetés, az más tészta. Disztingválni kell, Elvtársak!
tintapaca
2020. július 24. 10:40
Aki nem iseri fel, hogy a brüsszeli megállapodás mögött mi a stratégia, az inkább okosodjon. A brexit megmutatta, hogy az angolok (nem a britek) - nem tudván érvényesíteni két- és fél évszázados befolyásukat az európai szubkontinensen -, inkább elhagyták azt, és csatlakoztak az USA-hoz. Ez a folyamat gazdaságilag és katonailag meg fog erősödni, a jövőben. Németország hagyományos kontinentális vezető szerepét csak akkor tudja fenntartani, ha jobban támaszkodik Közép-és Kelet-Európára. Olaszország és az Atlanti-parti országok hagyományosan német ellenesek, de számukra az USA barásásga sem kecsegtet sok jóval. A németek vezette közép-európai és kelet-európai blokk közeledése az eurázsiai hatalmakhoz( Oroszország, Kína) jelenthet kiutat a mostani USA-angolszász globalista világrendnek való alárendeltségből. De ez még a hramadik világháborúhoz is vezethet.
olajfa1
2020. július 24. 09:59
Az ál-libsi.bolsi banda nyüszítésének nagysága és hangosságából ítélve Orbán Viktor tényleg elérte célját és bárhogyan is hazudoznak ők NEM TUDTÁK "MEGBÜNTETNI" MAGYARORSZÁGOT! Pedig minden aljasságot bevetettek!
terra
2020. július 24. 09:54
"ami nekünk, magyaroknak a legfontosabb, időt nyerünk, ami alatt országunk tovább erősödik." Ez itt a lényeg. A többi, amit a rintintinhez hasonló szófosók összehordanak teljesen lényegtelen. Mint ahogyan az is, hogy az EP jól fizetett politikai komiszárjai mit ugatnak. Ha sokat erőlködnek, akkor legfeljebb azt érik el, hogy kezelhetetlen patthelyzet jön létre és az EU hamarabb szétesik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!